Dvě introvertní introvertky. Tanečnice. A čtyři psi.

Mirákus 40.

18. října 2015 v 21:10 | Meduňka |  Mirákus
Holka a pes. Na první pohled docela obyčejná dvojice. Mirákus bydlí se svou babičkou a psem Vrkem. Netuší, že Vrk není jen obyčejný domácí pes, a že ona musí dokončit úkol, který nestihla její matka. Netuší, že zakrátko se celý její život obrátí naruby.
Část 40.


Bjork měl pravdu. Druhý den jsem byla naprosto zdravá. Začali jsme se chystat na cestu. Balit si náhradní teplé oblečení, deky a jiné věci, o kterých jsme si mysleli, že by se mohly hodit. Taky jsme dělali tu nejdůležitější věc. Studovali mapy. Cesta do Bérských hor byla poměrně složitá. Nacházely se až na samém konci Krysova území. A to znamenalo, že celou Krysovu část země musíme přejít.
Bjork nám se vším pomáhal. Ukázalo se, že umí nádherně kreslit, což je docela překvapivé vzhledem k tomu, že má drápy. Skoro celý dne překresloval mapy nebo obrázky rostlin a zvířat, které bychom mohli potkat. Takový kapesní atlas všeho, co potřebujete vědět, když jdete zabít nejobávanějšího zvěromága všech dob. Haha.
Po obědě jsme si chystali jídlo. Zbyly nám ještě nějaké ovocné pasty z Vesnice. Vzpomínali jsme, jak jsme je vařili. Jak nás šla celá vesnice vyprovodit. Jak se s námi babička loučila. Jak jsme s Petrem sedávali u potoka. Jak učil Marka chytat ryby. Strašně moc jsem chtěla být zase zpátky. A to ještě nezačalo to opravdové dobrodružství.
Večer jsme seděli u večeře. Nechutnala mi. Ne, že by nebyla dobrá. Prostě jsem neměla chuť. Zítra odsud odejdeme a já si nebyla jistá, jestli to tu ještě někdy uvidím. Kdybych se ale podívala kolem stolu, zjistila bych, že ostatní jsou na tom podobně. Pochmurná nálada rotovala v obrovských chuchvalcích kolem stolu. Petr byl bledý, jako stěna a zíral někam do blba. Leo měla na čele hluboké vrásky, jak moc se mračila. Marek nepřítomně kvedlal lžičkou v bramborové kaši. Bjork se najednou napřímil a zatvářil se nebezpečně.
"Půjde s vámi." Oznámil prostě.
"Cože?!" vyhrkla jsem. Překvápko.
"Půjdu s vámi. Tomu parchantovi to nesmí jen tak projít. Vyvraždil mi celou mou rodinu. Prostě půjdu s vámi a znesnadním mu život, jak jen to půjde."
Jako první se vzpamatoval Marek. "To jako fakt?"

"To jako fakt," přikývl Bjork, " A teď bychom se na tu cestu měli pořádně vyspat."

Týjo! 40. kapitola. Čte to ještě vůbc někdo?
Meduňka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama