Dvě introvertní introvertky. Tanečnice. A čtyři psi.

Mirákus 39.

11. října 2015 v 20:22 | Meduňka |  Mirákus
Holka a pes. Na první pohled docela obyčejná dvojice. Mirákus bydlí se svou babičkou a psem Vrkem. Netuší, že Vrk není jen obyčejný domácí pes, a že ona musí dokončit úkol, který nestihla její matka. Netuší, že zakrátko se celý její život obrátí naruby.
Část 39.


Když se vrátili ostatní, horečka už pomalu klesala. Bjork mi donesl nějaké bylinky, které by mi měly pomoc. Popíjela jsem čaj a Bjork mě starostlivě pozoroval.
"To se stává," promluvil najednou.
"Co se stává?" zeptala jsem se nechápavě.
"Když člověka navštíví duch, pokaždé ho to oslabí, protože si ten duch musí vzít kus síly, aby to mohl uskutečnit. U některých lidí se to projevuje bolestí hlavy, horečkou, prostě chřipkou. Jiní jsou jen nadměrně unavení. Prospí třeba dva dny v kuse. Počítám, že ty budeš už zítra jako rybička." Usmála jsem se na něj. Poprvé mě napadlo, jaký je milý, hodný a starostlivý. A že musel mít mou matku moc rád. Řekla jsem mu, jak matka vypadala šťastně a že ho moc pozdravuje.
Zbytek dne jsem hledala v Bjorkových knihách kouzla, která by nám mohla pomoci. Naučila jsem se i pár kouzel v medvědí řeči. Když kouzla obsahují, kromě myšlenek i slova, stávají se silnějšími. Všechny tyto kouzla jsem posílala Leo, která seděla vedle mě a studovala složitější kouzla. Pomocí spojených myslí jsme se mohly naučit dvakrát tolik než normálně. Jedna se kouzlo naučí a pošle jej druhé. A naopak. Užitečné.
Už dlouho jsem si s Leo nepopovídala. Dnes večer, kdy už mi bylo mnohem líp, jsme si vyšly ven. Petrovi se to sice nelíbilo, ale Bjork ho uklidnil, že kdyby se něco stalo, uslyší to. Povídala jsem Leo o tom snu. Zajímaly ji detaily. Chtěla vědět, jak přesně rodiče vypadali, co měli na sobě oblečeného, jak se tvářili a slovo od slova co řekli. Všechno jsem ji řekla, ale vynechala jsem tu větu "S tebou brzy." Zajímala se taky samozřejmě o Krysu. Chtěla vědět, jak vypadá tvor, který nám zabil rodiče.

Až do noci jsme byly venku a povídali si. Pak jsem pomocí kouzla rozsvítila a ona našla cestu domů. Bjork s Petrem už chystali večeři. Marek právě chystal na čaj. A to byl poslední klidný večer.

Meduňka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama