Dvě introvertní introvertky. Tanečnice. A čtyři psi.

Mirákus 8.

5. ledna 2015 v 21:07 | Meduňka |  Mirákus
Holka a pes. Na první pohled docela obyčejná dvojice. Mirákus bydlí se svou babičkou a psem Vrkem. Netuší, že Vrk není jen obyčejný domácí pes, a že ona musí dokončit úkol, který nestihla její matka. Netuší, že zakrátko se celý její život obrátí naruby.Část 8.

Druhý den ve škole jsem se nemohla dočkat konce vyučování. A to ze dvou důvodů. Ten první byl jasný -chtěla jsem se přeměnit a být s Petrem. A druhý byl Marek. Já jsem na něho včera zapomněla a teď se ke mně choval dost odtažitě. Vždycky, když se na mě podíval (a dával si velký pozor, aby se nedíval) polil mě pocit plný lítosti a viny. Opravdu jsem dokázala zapomenout na svého nejlepšího kamaráda?
O přestávce za mnou přišel. Byl zvědavý, proč jsem nepřišla. A já byla zvědavá, jak mu to vysvětlím. Vím, že jsem se až tak moc neprovinila, jenom se mi to ještě nikdy nestalo. Ještě nikdy jsem nezapomněla na naše "klukovské" výpravy. A teď jsem mu nemohla říct pravý důvod mé nepřítomnosti. Nemohla jsem mu říct o Petrovi a o mém přeměňování. Musela jsem lhát.
"Musela jsem zůstat doma, protože babičce se udělalo špatně. Bála jsem se o ni." Styděla jsem se, jak mi to krásně lhalo.
" Mohla jsi mi aspoň napsat." Zabručel ještě, ale bylo na něm vidět, že se nezlobí. Věděl, že mám jenom babičku a jak moc se bojím, aby se mému poslednímu členu rodiny něco nestalo.
" Promiň. Ale nezlobíš se moc, že ne?" Udělala jsem na něj psí oči (odkoukané od Vrka a nacvičené na babičce). Usmál se a ujistil mě, že se nezlobí.
"Ale dneska přijdeš, že ano? Musím se tě na něco zeptat"

"Dobře. Budu v pět u krmelce." Zazvonilo na poslední hodinu, kterou jsem stejně byla myšlenkami úplně jinde (u Petra). Taky jsem přemýšlela, na co se mě chce Marek zeptat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama