Dvě introvertní introvertky. Tanečnice. A čtyři psi.

Mirákus 9.

11. ledna 2015 v 20:13 | Meduňka |  Mirákus
Holka a pes. Na první pohled docela obyčejná dvojice. Mirákus bydlí se svou babičkou a psem Vrkem. Netuší, že Vrk není jen obyčejný domácí pes, a že ona musí dokončit úkol, který nestihla její matka. Netuší, že zakrátko se celý její život obrátí naruby.
Část 9.


Ze školy jsem domů běžela. Rychle jsem se naobědvala a zodpověděla babičce pár otázek a už jsem běžela za Petrem. Šli jsme kousek dál od místa, kde se scházíme s Markem.
Po několika pokusech jsem se úspěšně přeměnila. Naplnil mě zase ten úžasný pocit síly a radosti. Petr na mě čekal. Plná toho skvělého pocitu jsem se co nejrychleji rozběhla. Snadno mě dohonil a pak i předběhl. Provokativně zaštěkal. Zastavil se a počkal na mě. Když už jsem byla skoro u něj, rozběhl se na opačnou stranu, tedy přímo na mě. Pochopila jsem a rozběhla se taky. Chvíli jsem se snažila utíkat rychle, ale bylo mi jasné, že mě doběhne a já prohraju. Nebylo to spravedlivé, měl několikaletý náskok. Pak jsem si uvědomila, že jsem vlastně kočka, tak proč toho nevyužít. Nějaký vnitřní hlas mě napomínal, že to nemůže vyjít, ale já ho ignorovala. Pak, když jsem v dálce uviděla ten strom, k mému plánu, jak na Petra vyzrát, chyběl jen kousíček. Strom se blížil. Petr taky. Když jsem byla kousek od kmene, odrazila jsem se nohama, vystrčila drápky a vysela jsem na stromě. Opatrně jsem začala posunovat nohy. Pravá levá. Přední zadní. A byla jsem na hoře. Usadila jsem se na silnou větev a koukala na zmatený výraz Petra.
"To jsem ti to nandala, co?" protrhla jsem delší ticho. Petr, který obcházel kolem stromu, se najednou zarazil. Rychle se přeměnil.
"Jak si to udělala?" nechápala jsem jeho otázku.
"Co jak jsem udělala?"
"Ty mluvíš?"
"A co je na tom divnýho? Víš, to se tak stává, že lidi mluví"

"Lidi ano, ale přeměnění ne!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama