Dvě introvertní introvertky. Tanečnice. A čtyři psi.

Mirákus 6.

14. prosince 2014 v 22:04 | Meduňka |  Mirákus
Holka a pes. Na první pohled docela obyčejná dvojice. Mirákus bydlí se svou babičkou a psem Vrkem. Netuší, že Vrk není jen obyčejný domácí pes, a že ona musí dokončit úkol, který nestihla její matka. Netuší, že zakrátko se celý její život obrátí naruby.
Část 6.


"Krysa vás hledal a stále hledá. Bojí se o svůj život. Bojí se, že to, co se nepovedlo tvým rodičům, se povede tobě."
"Ale, co moje sestra?"
"Žije v našem světě."
"Proč nežijeme spolu?"
"Starší rozhodli. Je pravděpodobné, že starší z vás dvou zdědí nadání po matce a starší jsi ty. Proto tě svěřili do péče tvé babičky, která není zvěromág a tudíž žije v lidském světě, kde je složitější tě vypátrat."
"Vezmeš mě někdy do vašeho světa? Uvidím někdy Leo?"
"Dřív než si myslíš."
Jedna věc mi vrtala hlavou, údajně jsem zvěromág, který má zachránit celé jejich společenství, ale neumím se přeměnit. Zeptala jsem se Petra, kde se stala chyba.
"A zkoušela jsi to někdy?" odpověděl mi a ve tváři měl pobavený výraz.
"Na to se snad nemusíš ptát, odpověď je jasná. Ne. Ani nevím jak na to."
"Každý se to na začátku musí naučit. Je to jednoduché. Představ si, že jsi zvíře. To je vše."
Zkusila jsem to tedy. Představila jsem si, že jsem pták. Že mi rostou křídla a opírá se do nich vzduch. Jak je roztáhnu a vzlétnu. Letím a na všechno se dívám z neuvěřitelné výšky. Měla jsem chuť rozletět se někam hodně daleko. Letět a být volná. Pak najednou bum. Realita.
"Nefunguje to. Všechno jsem si představila, ale to je asi tak všechno"
"Nesouhlasím s tebou. Na pár minut jsi byla dravcem."
Překvapením jsem sedla na zadek. Takže to byla pravda!
"Každému chvíli trvá než si zvolí zvíře, které mu vyhovuje. Připadáš mi spíš jako šelma než jako pták. Zkus šelmu." Radil mi Petr.

Představila jsem si tedy, že jsem kočka. Kočky mám ráda. Zřetelně jsem viděla pružné tělo kočky. Na nohách a na rukách jsem měla drápky. Ostré drápky a taky zuby. Rázem si připadám silná. I vidění mám lepší. V trávě jsem uviděla myš a rozeběhla se za ní. Předvedla jsem krásně ladný a plynulý pohyb. Musela jsem běžet rychle, protože jsem cítila, jak mi vzduch čechrá srst. Cítila jsem napnutí každého svalu. Rozběhla jsem se o trochu rychleji a předvedla úžasný skok.

Meduňka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama