Dvě introvertní introvertky. Tanečnice. A čtyři psi.

Červenec 2014

Choď Miška, choď!

26. července 2014 v 14:27 | Máta |  Fotografie
Vytáhla jsem kamarádku pomáhat mamčiné známé, Bětce z útulku TIBET ( http://www.utulektibet.cz/cs/ ), do charitativního stánku na podporu útulku na Brněnských psích dnech.
A bylo to fajn. Až na můj spálený nos a dekolt.
Stánek jsme měli u frisbee, tak proto fotky jen frisbee(a jen pár fotek jiného sportu).


Hledá se individuum

21. července 2014 v 22:10 | Máta |  Život a růst Máty peprné
Čus. A taky bus a autobus.

Při marném lámaní hlavy jak sem - aspoň jednou - naťukat něco inteligentního jsem si vzpomněla na článek Ofélie(http://virus.blog.cz/1202/weed-shop-we-need), kde popisuje,jak by měl vypadat ideální kluk. A protože se nudím, jelikož jsem bouřkou uvězněná doma, zkusila jsem si to taky. A inteligentní článek se nekoná. Když srovnám její popis a můj, je vlastně stejný. Nic nekopíruji, jen máme asi stejné myšlení. xD

Všichni jsme 269

9. července 2014 v 13:08 | Máta |  Život a růst Máty peprné
Pokud sem někdo zabloudí, asi si řekne "Co je to 269?" a po té, co to zjistí, se tu už nikdy neukáže. A nebo naopak. Tak či tak, podle mě je to dobrá věc a měli bychom si ji uvědomovat všichni.
A co to tedy je?
269life je celosvětová kampaň, kterou zahájili tři Izraelští aktivisté v roce 2012. V rámci "představení", které mělo ukázat, jak se zachází se zvířaty, si na tělo nechali vypálit číslo 269. Toto číslo náhodně vybrali v jednom z velkochovů s telaty. Víc informací zde: http://www.269.cz/p/blog-page_27.html .
A protože jsem tvor empatický a mírumilovný i já se částečně ztotožňuji s touto myšlenkou, avšak vegan nejsem. Jsem pouhým vegetariánem. Myslím, že ač je veganství prospěšné jak pro planetu, tak pro člověka samotného, není nutné hnát vše od extrému k extrému (aneb Maso každý den versus Žádné živočišné produkty), ale je to jen můj subjektivní názor, ovlivněný tím, že bydlím na vesnici a spoustu věcí máme domácích.
Stejně se řídím heslem "Zvíře je kámoš, ne žrádlo." A žiji podle toho.
A Vy se prosím zamyslete nad tím, jaký život měl ten kus masa, co Vám leží na talíři.
Vegetariánská Máta se smečkou