Dvě introvertní introvertky. Tanečnice. A čtyři psi.

Červen 2014

Je tady!

28. června 2014 v 20:59 | Máta peprná |  Život a růst Máty peprné
Pořád tomu nemůžu uvěřit. Za vysvědčení (+ prý za to všechno) jsem dostala novou zrcadlovku.
Nikon D1500, dva objektivy a brašnu. Mám hroznou radost. ♥
Navíc jsem k tomu všemu dostala půl denní fotokurz u profesionála.Jen jedna ilustrační fotka, víc jich snad bude až nebudu mít bolavou nohu a budu moci lítat po venku.

Krásné prázdniny,
Máta


Běsnění

20. června 2014 v 16:47 | Máta |  Život a růst Máty peprné
"Jak zní klarinet a dvě djembe dohromady? Vydělali bychom si tímhle složením na zpáteční jízdenku z podchodu? A co, že na djembe hrají amatérky a klarinet má v rukou někdo, kdo s ním asolvoval?"

Bubny a zelená

11. června 2014 v 21:48 | Máta |  Život a růst Máty peprné
Jedno báječné odpoledne, plné slunce a zvuku bubnů ...


Jen tak být ...

6. června 2014 v 18:50 | Máta |  Fotografie
Poslední dobou si uvědomuji, že jsme s Ekranem čím dál sladěnější. Tak nějak spolu souzníme a jen jsme. Nemusíme jít túru, nebo uběhnout několik kilometrů. Stačí být po jeho boku a vím, že jsme spokojení oba dva.


Zvířata u zvířat

6. června 2014 v 17:22 | Máta |  Fotografie
Čau, čau.
Nebojte se, že bych Vám tu líčila, jak se "bojová" zvířata rozutekla po ZOO, nejsem televize Nova.
Jen naše dvě třídy vyrazily v rámci výuky etologie do Brněnské ZOO (z čehož vyplívá, že jak Máta tak Meduňka jsou od Brna ;-) ).
No a protože jsme si měli vybrat jakékoliv zvíře, moje volba byla jasná. Vlci. Šla se mnou i Meduňka a další spolužačka. A proto pár fotek, těchto úžasných zvířat.Za kvalitu se omlouvám, ale dnes jsem na ni tolik nehleděla, přece jen jsem musela psát věci do školy a dívat se na moje milované vlky.

Tak jsem tady!

5. června 2014 v 15:20 | Meduňka |  Svět Meduňky
Ahoj, ahoj.
Byla jsem požádána, abych se připojila k Mátě. A tak jsem tady. Budu psát pod jménem Meduňka. Asi by se slušelo, kdybych Vám Meduňku trošku přiblížila. Tak tedy Meduňka je obyčejná sedmnáctiletá holka, která (snad) srší humorem a optimismem. Je tak "trochu" introvert a někteří o ní dokonce říkají, že je zakřiknutá (a že nemá žádné emoce), ale to jen ti, kteří ji neznají. Meduňka miluje svobodu, tanec a přírodu a je ráda, když může každou volnou chvilku trávit s přáteli. Jejím hlavním znakem je tyicky zasněný výraz, když jí myšlenky, jako zvony, odletí do Říma nebo prostě pryč. Nebude se snažit Vás něčím uchvátit, protože jaksi nemá čím, ale může Vám nabídnout příběh, který sama píše ve formě seriálu a taky některé fotografie.
Doufám, že jsem Vás moc neodradila.
Meduňka

Začátek?

4. června 2014 v 14:48 | Máta peprná |  Svět Máty Peprné
Krásný den přeji,
asi by bylo nejlepší o sobě něco napsat. Tak tedy ... Máta je zrzavé stvoření, pohybující se tu už přes šestnáct let. Převážně se o ní mluví jako o kryse, individuu, nebo hyeně. To asi pro její černý humor a cynismus.

Pro všechny odstíny zelené protančit den, se psy po boku a foťákem na krku.

A ti, jenž ji neznají ji častují rozmanitými výrazy, například zrzkou, zlatovláskou a nebo jednoduše "tou divnou".
Máta je typická svou zrzavou hřívou sahající několik centimetrů pod pás a vonící hennou a především svým velkým černým čtyřnohým přítelem, kterého doprovází jeho zmenšenina, jenž s Mátou spí v posteli a trojici ochránců završuje zatím nejmenší střapatý ušatý skvotový pes. Taky s ní spí v posteli. Na ulici je ale takto moc často nepotkáte... O lidskou společnost moc nestojí. Radši chodí oklikou přes pole. Jaké štěstí, že bydlí na vesnici. Ale i tak je občas někdo zahlédne, to když zpomalí jejich chůzi, které nikdo nestačí a tančí na louce, za zvuku djembe.
Je tanečnice moderního výrazového scénického tance, kterému propadla a občas ho vyučuje.
Své tělo nemučí jen v baletních pozicích u zrcadla, ale také v různých ásanách, ve vodě a nebo při běhu.
Máta taky ráda kreslí a maluje, i když teď už nemá tolik času a její několikaletá průprava pomalu mizí. To si ale vynahrazuje tím, že na svět pohlíží hledáčkem fotoaparátu - jak pro radost, tak i na přání. Učí se s šicím strojem.
Jinak se snaží dělat svůj okolní svět hezčím a lepším místem.
Je drzá a nepoddajná. Jen tak si ji neochočíte.
Nejmladšího, střapatého připravuje pro canisterapii.
Studuje v sociální oblasti a velmi často navštěvuje psychologii a pedagogiku.
Má tři mladší sourozence. V pěstounské péči.
Přečetla kvanta knih, ale teď nestíhá.
Poslouchá punk a rock.
A taky tradiční afro, na které dřív taky tancovala.
...
A to už stačí. Doufám, že tohle dokáže Mátu trošku přiblížit... A kdyby ne, všechny její zvláštnosti poznáte časem. A možná se Vám představí i další autorka, její spolutanečnice.
Takže se mějte a smějte,

Máta